gwiazdy hiperpredkosciowe

gwiazdy hiperpredkosciowe

Peer Review naukowa Journals

W celu uzyskania opublikowane w czasopiśmie naukowym, naukowcy przygotować manuskrypt, wybierz to, co uznają za odpowiedni dziennik, a następnie złożyć rękopisu do wydawcy tego czasopisma. W większości przypadków, redaktor dokonuje wstępnego ustalenia stosowności rękopisu w oparciu o cele i zakres czasopiśmie. Edytor może również zrobić pobieżnej lekturze rękopisu celu ustalenia, czy spełnia on standardów akademickich i redakcyjnym czasopisma. Rękopis może być odrzucone i zwrócone do autora w tym momencie, ale jeśli redaktor decyduje, że na uwagę zasługuje rękopis zostanie on wysłany do przeglądu.

Proces wzajemnej oceny jest podwójnie ślepą proces, co oznacza, że ??tożsamość autora przesyłającego nie jest znany recenzentów i tożsamość recenzentów nie jest znany autor. Tylko edytor jest świadomy tożsamości osób zaangażowanych i rozbudowanych procedur w odniesieniu do przygotowania manuskryptu, dystrybucji i sprawozdawczości są przestrzegane w celu zapewnienia integralności procesu.

gwiazdy hiperpredkosciowe

Jeżeli towar został przedłożony czasopiśmie może potrwać miesiąc lub tak przed rękopis zostaje wysłany do przeglądu, częściowo dlatego, że redaktorzy są aktywnymi akademicy i tylko wykonywać swoje obowiązki redakcyjne w niepełnym wymiarze czasu pracy, a częściowo dlatego, że odpowiednie recenzenci muszą być zidentyfikowane, a następnie kontaktuje się aby sprawdzić, czy są one dostępne do przeprowadzenia przeglądu. Liczbę recenzentów różna, ale zazwyczaj dwa lub trzy recenzenci są stosowane, z dodatkiem czwarty gdy okoliczności wymagają szczególnej wiedzy lub gdy doniesienia z pierwszych recenzentów odzwierciedlać znaczącą różnicę opinię jak rękopis powinny być rozpatrywane ,

Po rękopis znajduje się w rękach recenzentów, może minąć kilka miesięcy, zanim osoby powrócić swoje opinie do redakcji.

Artykuł dzięki: